liepos 5-9 d.7-11 metų vaikams

liepos 5 d.

 

Kaskart stovykloje apsilankius skulptoriui Rimantui Milkintui, sužinome ir išmėginame įvairių erdvinės kūrybos sričių – žemės ir objektų meną, instaliaciją. 

Šį kartą pirmąją stovyklos dieną skirsime pažinčiai su klasikine skulptūra: pagal gamtoje rastų augalų motyvus kursime skulptūras iš akyto betono. 

 

 

Užsiėmimo vadovas Rimantas Milkintas – žinomas Lietuvos skulptorius, objektų ir instaliacijų kūrėjas. Jo darbams būdinga minimalistinė raiška ir konceptualumas. Ypatingą dėmesį menininkas teikia medžiagiškumui – savo kūriniams renkasi fanerą, metalą, industrines sijas. Dirba Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykloje.

liepos 6 d.

 Šventinę liepos 6-ąją skirsime kelionėms, o tiksliau – pokalbiams apie tolimus vandenynus, egzotiškus kraštus ir jų gamtą. Kaip patyrę keliautojai, įkvėpti išgirstų ir pamatytų istorijų, mokysimės rišti jūrinius mazgus, gamtos žolynais nusidažysime sau po naują rūbą, pasigaminsime skanaus ir paslaptingo gėrimo – Kombučos. 

 

 

Užsiėmimo vadovė – Milda Urbšytė. Tėvai man davė vardą Milda, užaugino ir paleido žvalgytis po pasaulį. Mokiausi grafikos specialybės, mėgstu spausdinti šilkografiją, piešti iliustracijas ir fantazuoti su vaikais. Dar laipioju virvėmis, uolomis, buriavau trijuose iš keturių pasaulio vandenynų, gyvenau džiunglėse, gaudžiau žuvis rankomis, o kartą mane nutrenkė elektrinis ungurys. 

liepos 7 d.

Svečiuose – pirmojo Lietuvoje šiuolaikinio cirko centro „Cirko sapiens“ mokytojai. Visi kartu išmoksime akrobatikos gudrybių, pažaisime įvairių žaidimų, mėtysime, gaudysime ir visaip žongliruosime su kamuoliukais ir žiedais. Galiausiai sukursime bendrą pasirodymą – kartu pajusime, ką reiškia būti cirko kūrėju! 

 

 

Užsiėmimo vadovai Kęstas Matusevičius ir Aino Mäkipää – cirko kūrėjai, Suomijos aukštosios cirko mokyklos SaSak (Salpaus Circus Artist Education) absolventai. Pagrindinės Kęsto cirko disciplinos – akrobatikos sritis hand to hand ir akro-šokis. Paskutiniais studijų metais įkūrė cirko trupę „Kanta Company“. Pagrindinės Aino disciplinos – kinų stulpas ir žongliravimas. Šiuo metu Aino dirba cirko trupėje „Kanta Company“. Abu menininkai kuria cirko spektaklius bei moko vaikus ir suaugusius centre „Cirko Sapiens“.

liepos 8 d.

Šią dieną kviesime vaikus kūrybiškai patirti mus supančią aplinką. Dalyvių laukia pasaulio ir savęs pasaulyje atradimai, žaidimai, mentalinių žemėlapių kūrimas.


Užsiėmimo vadovė Laura Armanavičė – geografijos mokytoja, kuriai mokymas yra ir pašaukimas, ir dovana. Tėčio užkelta ant žemėlapio nuo 3 metų, kaip pati sako, nuo jo nenulipa iki šiol. Geografijos – mokslo apie gamtą ir žmogų, jų tarpusavio ryšius – Laura moko Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijoje. 

liepos 9 d.

 

 Svečiuose – geras stovyklos bičiulis Stalo teatras, pristatantis spektaklius vaikams ir jaunimui. Tie, kas jau anksčiau patyrė šio teatro įvykius, lai neapsigauna, o pasiruošia nustebti iš naujo. Kursime teatrą iš daiktų, kurie, pasitelkus vaizduotę, vaidinimo metu atgis, virs personažais ir net prakalbės!

 

 

Užsiėmimo vadovė Saulė Degutytė – aktorė ir režisierė, Stalo teatro įkūrėja. Šis teatras – tai profesionali menininkų trupė, spektakliuose pasitelkianti įvairius daiktus ir gyvą muzikavimą. Savo pastatymuose teatras naudoja išskirtines audiovizualines priemones. Jo spektakliai išsiskiria sprendimų įvairove ir kiekvieną kartą gyvu, interaktyviu atlikimu.